ACOUTO
  • Order within 9 hours and 58 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • Suitable for---- Low hatch, designed for installation on internal or external flat
Specification:
Condition: Brand New
Item Type: Deck Access Cover
Material: ABS
Color: As picture shown
Model: RE-243-607
Overall Size(LengthxHeight): Approx. 24 x 9-3 / 5in/607 x 243mm
Opening Clearance(L1 x H1): Approx. 20-3/5 x 6-3/in/ 525 x 168mm
Protrusion Deck: Approx. 0.7in/ 17mm
Intrusion Below Deck: Approx. 1in/ 26mm