JumpKing 14' Safety Trampoline Frame Pad 10" Wide for 4 Poles, Green (PAD14JP4-10G2)
JUMPKING
  • Order within 8 hours and 31 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • Jumpking Green Safety Pad 10 in. wide for use with 14 ft. trampolines with 4 poles
  • Fits trampolines that use 5.5 in. or 7 in. springs
  • When ordering, measure from outside frame to outside frame to ensure correct size
  • Package Weight: 36 Pounds
Jumpking Green Safety Pad 10 in. wide for use with 14 ft. trampolines with 4 poles. Fits trampolines that use 5.5 in. or 7 in. springs. When ordering, measure from outside frame to outside frame to ensure correct size.Determine the size of your trampoline by measuring the diameter of the trampoline frame. Take the measurement from the outside edge of one toprail to the outside edge of the exact opposite toprail. Be sure to take two measurements in different locations to confirm your size. Please remember when measuring your springs to measure an unstretched or undamaged spring. Measure the complete spring from hook end to hook end.
Shipping and Returns
JumpKing.
JumpKing 14' Safety Trampoline Frame Pad 10" Wide for 4 P...