SOUTHMARINE
  • Order within 9 hours and 47 minutes to get between May 22 - May 28
  • Tracked Shipping on All Orders
  • 14-Day Returns
  • Secure Payments
  • 24/7 Customer Support
Buying Bulk?
Description
  • fit Honda 36120-ZV5-821 Fits: BF35, BF40, BF45, BF50 (1992-2002)
  • Replaces OEM Numbers: 0437801 0435532 437801 435532 10811B PT302NM 18-6280 18-6258 6242 6239
  • VOLTAGE: 12V, ROTATION: REVERSIBLE, FIELD HSG OD: 63.6MM / 2.504IN, OVERALL LENGTH: 124MM / 4.882IN, SHAFT OD: 8MM / 0.315IN, SHAFT NOTES: 5MM FEMALE HEX